Solárne fólie najčastejšie otázky - M2 solutions s.r.o.

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Solárne fólie

Najčastejšie otázky                                     

AKCIE

Aký účinok majú solárne fólie?
Solárne fólie sú vyrobené tak aby znížili množstvo solárneho tepla prepusteného cez sklo, tak že zvyšujú solárnu reflexiu a solárnu absorpciu cez sklo. Reflexné (zrkadlové) fólie majú silnú solárnu reflexiu vďaka pridaným metalickým prvkom, ktoré odráža slnečnú energiu späť.

Farbené solárne fólie majú vysokú absorpciu solárnej enrgie, nakoľko farba pohlcuje solárnu energiu a znižuje prepustenie do vnútra, nevýhodu je vyšší termálny stres, čo može v niektorých prípadoch spôsobiť prasknutie skla. Od tmavosti fólie, je ovplyvnený výkon fólie.

Čo su celoročné fólie?
Celoročne fólie sú solárne fólie ktoré, sú schopné navyše odrážať teplo v interiéri späť do interiéru. V lete odrážajú solárnu energiu a v zime slúžia ako izolant a neprepúštajú teplo z interiéru unikajúce cez sklo. Počas celého roku Vám znižujú náklady na energie.

Aká je návratnosť solárnych fólii vo forme úspor energíí?

Návratnosť fólii je závisla od týchto faktorov: množstvo sklenenej plochy, druhu skla, typu fólie, nákladov na vykurovanie a klimatizáciu, nákladov na inštaláciu. Priemerna návratnosť investicii je 2-3 roky, v niektorých prípadoch už 6 mesiacov.

Aká je životnosť fólii?
Životnosť kvalitných solárnch fólii je zvyčajne 15 rokov v interiéri 7 rokov v exteriéri. Garantovaná záruka pri interiérových aplikáciach je 10 rokov, pri exteriéri 5 rokov na vertikálnu aplikáciu, 3 roky na horizontálnu aplikáciu.

Ako dlho trvá vyschnutie fólie?
Dokonalé vyschnutie fólie je závislé na teplote a vlhkosti vzduchu, v niektorých prípadoch to môže byť až 30 dní. Všetky bublinky, vodné a mliečne mapy zmiznú úplným vyschnutím.

Ako čistiť okná s fóliami?
Okná s fólismi sa čistia bežnými čistiacimi prípravkami na sklá, mäkkú handričku, nepoužívať drsné hubky a drátenky.

Ako odstrániť staré fólie z okien?

Odstránenie starých fólii zo skla - odlepite rožtek a potiahnete, ak ide ostranenie ťažko namočte fóliu, priložte na ňu igelit (nap. vreco ) a nechajte zapariť. Voda prenikne do lepidla a uvolní ho. Zvyšky lepidla odstráňte žiletkou a roztokom z amoniaku a vody.

zľava 10% na všetky fólie

PONUKA

 
KONTAKT

M2 Solutions s.r.o.
Panónska cesta 34
851 04 Bratislava

TEL: 0910 747 555

GPS: 48° 6' 34" N    17° 5' 27" E

NAPÍŠTE NÁM
SOCIÁLNE SIETE
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky