Legislatíva polepy - M2 solutions s.r.o.

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

GRAFIKA > Rezaná grafika

Legislatíva

AKCIE

Vyjadrenie Prezídia Policajného Zboru - odbor dokladov a evidencií.

Spôsob výkonávania zmien v  evidencii vozidiel je upravený § 116 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskoršich predpisov.

Čiastočné olepovanie vozidiel fóliami nemožno považovať za trvalú zmenu farby vozidla, ale za zmenu údajov na vozidle, nakoľko nedochádza k trvalej zmene farby vozidla a pôvôdna farba vozidla sa nemení, mení sa len doplnková farba. To znamená, že posudzovanú zmenu nie je možné považovať za zmenu farby vozidla podľa § 116 ods. 1 písm. d) zákona o cestnej premávke, ale zmenu údajov na vozidle a to podľa § 116 ods. 1 písm. f) tohto zákona. Pričom pri tejto zmene nie je potrebné predkladať posudok o kontrole originality vozidla.

V prípade, že je vozidlo celoplošne olepené fóliou, ktorou dochádza k zmene farby vozidla, takúto zmenu považujeme za trvalú zmenu farby vozidla. To znamené, že posudzovanú zmenu je potrebné považovať za zmneu farby vozidla podľa § 116 ods. 1 písm. d), pričom pri tejto zmene je potrebné predkladať posudok o kontrole originality vozidla.

V zmysle § 116 ods. 2 citovaného zákona, uvedenú zmenu je držiteľ vozidla povinný oznámiť príslušnému dopravnému inšpektorátu do 15 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala.

Neprebieha žiadna akcia

PONUKA

 
 
KONTAKT

M2 Solutions s.r.o.
Panónska cesta 34
851 04 Bratislava

TEL: 0910 747 555

GPS: 48° 6' 34" N    17° 5' 27" E

NAPÍŠTE NÁM
SOCIÁLNE SIETE
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky